'e-butik'

Nu kan du erbjuda dina kunder att betala med PayPal, världens största tjänst för betalningar på internet.

  • Ta emot betalningar med kredit/betalkort.
  • Inga start- eller månadsavgifter tillkommer.
  • Betalning kan ske i 24 valutor från 190 länder.
  • PayPal samarbetar med en mängd internationella betalningstjänster.
Läs resten av inlägget »
Etiketter: e-butik, information

Låt dina besökare kommentera dina produkter och sprida dem i sina sociala nätverk direkt från en produktsida i e-butiken. Det är ett bra sätt att få mer uppmärksamhet kring dina produkter och din butik.

Läs resten av inlägget »
Etiketter: nyhet, e-butik, information

Prisjakt är en tjänst för att jämföra priser mellan olika butiker. Utöver priset kan besökarna jämföra omdömen av produkter, omdömen av butiker och se vilka produkter som är populärast.


Vi har gjort det enkelt att få med dina produkter på Prisjakt. Du aktiverar funktionen under inställningarna för e-butiken. Därefter lägger du till din butik hos Prisjakt genom att fylla i ett formulär med dina e-butiksuppgifter. 

Läs resten av inlägget »
Etiketter: information, nyhet, e-butik

Nu får du en gratis e-butik att använda på din hemsida. I den enklare e-butiken som ingår kan du skapa upp till 5 produkter och ta betalt med VISA/MasterCard, Internetbank eller via manuell orderhantering.

 

Aldrig förut har så många företag drivit e-butiker. Nu kan du utveckla din hemsida genom att starta en e-butik.  Du presenterar dina produkter eller tjänster med de tre nya produktblock eller på den speciella undersidan som heter e-butik.

Läs resten av inlägget »
Etiketter: nyhet, information, e-butik

I den nya e-butiken skapar du produkter i en produkthanterare. Till dem kan du knyta en beskrivning, namn och bilder. Du visar produkterna på din speciella e-butikssida eller med något av de tre nya produktblocken.

 

Till den nya e-butiken kommer även tre nya produktblock. Ett mindre block som påminner om köpknappen, ett produktblock med mer information och ett fullständigt produktblock med informationstext, produktvarianter, produktbild och bildgalleri.

 

Alla hemsidor med en e-butik får en speciell e-butiksundersida där besökarna kan navigera bland produkterna eller söka efter en produkt.

 

Lär dig mer på hjälpsidorna för nya e-handeln

Läs resten av inlägget »
Etiketter: nyhet, information, e-butik

Snart är det dags för lansering av en ny e-butik på Hemsida24. I den nya e-butiken skapar du produkter i en produkthanterare. Till produkterna kan du knyta en produktbeskrivning, produktnamn och bilder.

 

Din hemsida får automatiskt en speciell e-butiksundersida där dina kunder kan navigera bland produkterna eller söka efter en produkt.

 

Det nuvarande blocket köpknapp ersätts framöver av tre nya produktblock. Ett mindre block som påminner om köpknappen, ett produktblock med mer information och ett fullständigt produktblock med informationstext, produktvarianter, produktbild och bildgalleri.

Läs resten av inlägget »
Etiketter: lansering, e-butik, e-handel

Välkommen till vår blogg

I denna blogg presenterar vi den senaste utvecklingen på Hemsida24, ger tips och bevakar trenderna på Internet.

Senaste inlägg

Bloggarkiv

Etikettmoln

 

Laddar...Laddar, vänligen vänta.


Just nu tar det lite längre tid än vanligt... Problem med Internet?
Prova att ladda om sidan.